Funkcja Doze w Android Marshmallow nie jest idealna. Sprawdźcie o co chodzi z Aggressive Doze

mm Adam Lulek Aplikacje 2015-12-18

Doze

 
Wielu z Was z pewnością czeka na Androida Marshmallow. Posiadacze topowych urządzeń z dostaną aktualizację w pierwszym, bądź najpóźniej w drugim kwartale 2016 roku. Niestety właściciele średniaków i smartfonów budżetowych nie będą mieli tyle szczęścia, ponieważ mogą wcale nie otrzymać update’u. Przypomnijmy, że jedną z funkcji jakie on wprowadza, jest Doze – oszczędzanie energii w momencie, kiedy telefon nie jest używany. Słuchawka wprowadzana zostaje w stan głębokiego uśpienia, gdy przez jakiś czas leży nietknięta przez nas.
 
Niestety wspomniane dobrodziejstwo ma swoje wady. Aby funkcja się uaktywniła, należy spełnić szereg czynników. Jednym z nich jest konieczność, żeby nasz smartfon był nieruszany. Dlaczego? Otóż Doze nie włącza się w momencie, gdy np. chodzimy lub biegamy z telefonem, ponieważ czujniki ruchu są aktywne. Jednak z pomocą przychodzi Aggressive Doze.
 
Aggressive Doze
 
Jest to eksperymentalna funkcja, z której możemy skorzystać pod jednym warunkiem. Musimy najpierw ściągnąć Greenify z Google Play. Póki co, wspomniana korzyść jest dostępna tylko w wersji beta aplikacji. Dzięki niej, sztandarowe Doze w Androidzie może włączyć się nawet w momencie naszego ruchu ze smartfonem.
 
Czy nie powinno to tak działać od razu, bez dodatkowych aplikacji?
 
źródło: phonearena
LG G3 bardzo tanio! + etui GRATIS!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x