Easter Egg Star Wars w Google. Dosłownie gwiezdny wymiar wyszukiwania

Android

19c0uzmi9bmv1jpg

Stars Wars nadchodzą do kin wielkimi krokami. Możemy je jednak od dłuższego czasu spotkać niemalże na każdym rogu i w każdej postaci – figurki, kubki, plecaki… Jednak i w świecie wirtualnym zostały one sprytnie ukryte. Widać, że Google też lubi uniwersum Star Wars, gdyż to właśnie on stoi za sprawką tego widowiskowego Easter egga.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Jak to działa? To bardzo proste i szybkie do uruchomienia. Wystarczy w pasku wyszukiwania Google wpisać frazę „A long time ago in a galaxy far far away”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już po chwili ujrzycie zupełnie inny wymiar wyszukiwarki Giganta z Mountain View – czarne niebo pełne lśniących gwiazd, które niewątpliwie od razu przywołają skojarzenia z Gwiezdnymi Wojnami. Nawet nie-fani nie powinni mieć żadnych wątpliwości.

 

 

Jeśli nie macie akurat pod ręką smartfonu bądź tabletu, możecie śmiało ten trik wypróbować w komputerowej przeglądarce. Być może nie jest on specjalnie rozbudowany, lecz takie smaczki powinny być zauważane. Osobiście jestem mile zaskoczony takim rozwojem sytuacji i całym tym „boom” wokół kolejnej części Star Wars. Pokazuje to, że produkcje George’a Lucasa stały się już klasykiem i mimo swej kilkudziesięcioletniej historii wciąż są na topie.

 

źródło: Phone Arena

 
Star Wars na Blu-Ray!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x