Star Wars Lightsaber Escape zamieni każdy smartfon w miecz świetlny

Adrian Smorąg Aplikacje 2015-12-16

star-wars-lightsaber-escape-1

 

Gorączka związana z kinową premierą nowego filmu z serii Star Wars udzieliła się nie tylko fanom, ale też różnym firmom, wśród których znalazło się też Google. Dokładnie w dniu światowej premiery koncern udostępnił użytkownikom z całego świata nową, powstałą w ramach prowadzonego programu Chrome Experiments grę przeglądarkową, w której wcielamy się w Jedi i walczymy z nacierającym oddziałem wroga. Naszym celem jest ucieczka. Nie byłoby w tej grze niczego nadzwyczajnego, gdyby nie wprowadzanie… sterowania mieczem za pomocą dowolnego smartfona. Całość działa podobnie jak kontroler ruchu PlayStation Move: trzymając telefon w ręku poruszamy nim podobnie jak tradycyjnym mieczem. Uruchomienie gry zostało uproszczone do granic możliwości:

 

  1. Na smartfonie wchodzimy na stronę https://lightsaber.withgoogle.com/
  2. Następnie w przeglądarce na komputerze (polecam od razu uruchamiać w Google Chrome) wpisujemy widoczny na ekranie smartfona unikalny adres służący do połączenia urządzeń
  3. Wykonujemy kalibrację urządzeń zgodnie z informacjami na ekranie i możemy rozpocząć zabawę. Najpierw uruchomiony zostanie krótki tutorial wprowadzający do mechaniki, a następnie zaczynamy normalną grę. Poruszamy smartfonem, aby ruszyć miecz. Grę obserwujemy na ekranie komputera.

 

Ponieważ komunikacja nie odbywa się za pomocą kamery, a jedynie żyroskopu w smartfonie odwzorowanie naszych ruchów nie zawsze jest poprawne, niemniej warto dać szansę tej pozycji bowiem jest to ciekawe wykorzystanie smartfona, a sama rozrywka wciąga nie tylko fanów gwiezdnych wojen na długie minuty.

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x