ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zatrzymaj nawet 30 GB darmowej powierzchni OneDrive na zawsze!

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
OD-S

Miesiąc temu koncern Microsoft zapowiedział zmiany w OneDrive – popularnej usłudze chmury sieciowej polegające na zmniejszeniu dostępnego obszaru na prywatne pliki. Posiadacze darmowego planu dotychczas mogli zając aż 15 GB na jednym koncie Microsoft (przy czym nic nigdy nie było żadnych przeszkód by mieć więcej takich kont), a po zmianach jedynie 5GB w ramach jednego konta. Wygaszono także bonusowe gigabajty przyznawane w ramach usługi Camera roll na smartfonach Nokia Lumia.

Zmiany te nie zostały, co oczywiste, przyjęte ze zrozumieniem użytkowników usługi, o czym dali oni wyraźnie do zrozumienia za pomocą serwisu zgłaszania sugestii. Wczoraj koncern zdecydował się wystosować oficjalną odpowiedź, w której przyznał, że oficjalny komunikat koncernu mógł być odczytany jako kara za korzystanie z udostępnionych narzędzi. Choć koncern nie zdecydował się cofnąć zapowiadanych zmian, to dla użytkowników posiadających darmowy plan (standardowe konto Microsoft bez dodatkowych usług typu płatne GB czy Office 365) przygotował ofertę specjalną, która umożliwia w prosty sposób zachować dotychczasową powierzchnię (15GB), a także kolejne 15GB przyznawane użytkownikom Camera Roll – krótko mówiąc zapowiadane zmiany nie będą miały zastosowania jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z tej propozycji.

perm-od

Aby skorzystać z promocji wystarczy zalogować się do konta Microsoft, a następnie kliknąć tutaj. Do naszego konta zostanie przypisana „aplikacja” OneDrive Preview, która oczekuje od nas między innymi dostępu do listy kontaktów, adresów email. Biorąc pod uwagę, że i tak korporacja ma dostęp do tych danych nie jest to wygórowaną ceną za od 10 do 25GB na dane zupełnie za darmo. Oferta jest ważna do końca stycznia 2016. Potwierdzeniem udziału w ofercie jest komunikat:

sss

Z pewnością nie jest to oferta idealna, nie mniej zupełnie bezpłatnie możemy zatrzymać spory obszar na dysku online, który nawet jeśli nie teraz, to w przyszłości może okazać się potrzebnym.

Źródło:własne

Sprawdź najnowsze wpisy