ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google związało się z Huawei na dłużej? Plany nowego Nexusa już w Sieci, z Snapdragonem 820 na pokładzie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg google huawei nexus 6p 5x porownanie razem skakjad

Pojawienie się pierwszej plotki mówiącej, że tegoroczny Nexus zostanie stworzony przez chińską firmę wywołało mieszane uczucia, ale fani Xiaomi mieli ogromne nadzieje, że to właśnie ta firma stworzy jedno z najlepiej uznanych urządzeń. Jednak do gry weszło Huawei, co zresztą nie dziwi – w końcu to trzecia największa siła na rynku mobilnym.

Okazuje się, że tak jak Google ceni LG i przyznaje to w oficjalnych wypowiedziach tak oto najprawdopodobniej podobny los czeka Huawei. Ujawnione – mocno wstępne – plany dotyczące kolejnego Nexusa, który zapewne ujrzymy za niecały rok, pokazują, że Chińczycy ponownie wezmą na swe barki projekt w stylu następcy Nexusa 6P. Oczywiście jest to informacja bardzo niejasna, ale mimo wszystko warta opisania. Co więcej wiemy na temat tego projektu? Niestety niewiele. Nikogo zapewne nie zaskoczy informacja, że główną jednostką obliczeniową będzie topowy układ Qualcomma, a więc Snapdragon 820, o którym coraz głośniej.

Czego tym razem się spodziewać? Z pewnością poprawek i wniosków wyciągniętych z Nexusa 6P. Jednak czy to dobrze, że Google wciąż korzysta z usług tych samych producentów? Podoba Wam się taka forma czy też lepiej jakby co roku inna firma wzięła się za tworzenie urządzeń do tej serii?

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy