ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pojedynek mistrzów: Samsung Exynos 8890 kontra Qualcomm Snapdragon 820

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
snapdragon kontra exynos

Wczoraj przedstawiono pierwsze publiczne testy Snapdragona 820, a więc najwyżej stawianego układu od Qualcomma. Rezultaty wymagają z pewnością jeszcze poprawy, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest źle – szczególnie, że pojawia się wzmianka o zażegnanym problemie z temperaturami. Tylko czy amerykańska propozycja może mierzyć się z Koreańskim liderem?

Po ujawnieniu wspomnianych benchmarków, pewna osoba mająca dostęp do Exynosa 8890 postanowiła pokazać wyniki uzyskane właśni przez ten układ, ale skupiające się na samej grafice. Wszystkie testy zostały wykonane w GFXBench i rezultaty prezentują się następująco:

  • Manhattan ES 3.0 (Offscreen): 45 kontra 47 FPS;
  • Manhattan ES 3.1 (Offscreen) 30 kontra 31,5 FPS;
  • T-Rex HD (Offscreen): 90 kontra 87,1 FPS.

Teraz pytanie kto jest zwycięzcą? W pierwszych dwóch potyczkach wygrywa układ od Samsunga, a z kolei w ostatnim porównaniu to Qualcomm znalazł się na pierwszym miejscu. W takim razie mam 2:1 dla Exynosa, ale pamiętajmy, że wciąż nie mamy do czynienia z finalnymi produktami. Oba układy przejdą jeszcze wiele poprawek i zapewne dopiero po premierze Galaxy S7, który ma być napędzany zarówno Exynosem 8890 jak i Snapdragonem 820, będziemy mogli dokładniej przyjrzeć się propozycjom Samsunga i Qualcomma.

Jednak obecnie pozytywnie zaskakuje amerykański producent. Miejmy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku i tym razem Snapdragon 820 będzie walczył jak równy z równym z Exynosem 8890.

źródło AnandTech, G4G

Sprawdź najnowsze wpisy