Pojedynek mistrzów: Samsung Exynos 8890 kontra Qualcomm Snapdragon 820

Newsy

snapdragon kontra exynos

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Wczoraj przedstawiono pierwsze publiczne testy Snapdragona 820, a więc najwyżej stawianego układu od Qualcomma. Rezultaty wymagają z pewnością jeszcze poprawy, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest źle – szczególnie, że pojawia się wzmianka o zażegnanym problemie z temperaturami. Tylko czy amerykańska propozycja może mierzyć się z Koreańskim liderem?

 

Po ujawnieniu wspomnianych benchmarków, pewna osoba mająca dostęp do Exynosa 8890 postanowiła pokazać wyniki uzyskane właśni przez ten układ, ale skupiające się na samej grafice. Wszystkie testy zostały wykonane w GFXBench i rezultaty prezentują się następująco:

 

  • Manhattan ES 3.0 (Offscreen): 45 kontra 47 FPS;
  • Manhattan ES 3.1 (Offscreen) 30 kontra 31,5 FPS;
  • T-Rex HD (Offscreen): 90 kontra 87,1 FPS.

 

Teraz pytanie kto jest zwycięzcą? W pierwszych dwóch potyczkach wygrywa układ od Samsunga, a z kolei w ostatnim porównaniu to Qualcomm znalazł się na pierwszym miejscu. W takim razie mam 2:1 dla Exynosa, ale pamiętajmy, że wciąż nie mamy do czynienia z finalnymi produktami. Oba układy przejdą jeszcze wiele poprawek i zapewne dopiero po premierze Galaxy S7, który ma być napędzany zarówno Exynosem 8890 jak i Snapdragonem 820, będziemy mogli dokładniej przyjrzeć się propozycjom Samsunga i Qualcomma.

 

Jednak obecnie pozytywnie zaskakuje amerykański producent. Miejmy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku i tym razem Snapdragon 820 będzie walczył jak równy z równym z Exynosem 8890.

 

 

źródło AnandTech, G4G


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x