Smartfon naszym padem do gier – OnePlus rozpoczął współpracę z AirConsole

Łukasz Pająk Aplikacje 2015-12-11

Zrzut ekranu 2015-12-11 o 19.21.22

Mobilne urządzenia mają coraz większe moce obliczeniowe. Pokazuje to chociażby Snapdragon 820, którego wyniki w benchmarkach mogliście dzisiaj oglądać. Jednak to wciąż za mało, żeby zagrać w tytuły rodem z komputerów osobistych czy też konsol obecnych generacji. W takim razie trzeba szukać innych rozwiązań.

Znamy różne programy przesyłające obraz gier na mobilne urządzenia, które tak naprawdę wykonywane są na odległych komputerach. Włodarze OnePlus poszli w nieco inną stronę. Zawarli pakt z AirConsole i tak oto użytkownicy smartfonów tej chińskiej firmy mogą ze swoich urządzeń zrobić pada i sterować grami uruchomionymi na większym wyświetlaczu, np.: laptopie. Sprawdziłem jak to działa i stwierdzam, że inicjatywa bardzo ciekawa, ale ilość dostępnych tytułów jest lekko mówiąc nikła, a jedyne, co znalazłem ciekawego to emulator NES’a, który pozwala na załadowanie własnych gier.

Zrzut ekranu 2015-12-11 o 19.22.11

Mimo wszystko obsługa jest bardzo dobra – zależnie od gry na smartfonie wyświetlany jest odpowiedni kontroler, ale co ciekawsze to to, że nie musimy instalować żadnych aplikacji – wszystko operuje na przeglądarkach, które parujemy odpowiednim kodem.

Widzę przyszłość w tym rozwiązaniu, ale ewidentnie należy pomyśleć o zwiększeniu bazy gier, gdyż w tej chwili nie ma sensu uruchamiać tego systemu.  • Omen

    Może już przechodzę w etap bycia graczem starej daty… jakieś ponad 20 lat stażu… ale jakoś źle mi się gra, jak mam pada, a nie mam guzików pod palcami, które da się wymacać i nacisnąć. Jeszcze jak patrze na ten sam ekran i widzę gdzie paluchami naciskam to ok, ale patrzeć gdzie indziej i naciskać gdzie indziej, to już tego nie widzę.x