Zrzut ekranu 2015-12-11 o 19.21.22

 

Mobilne urządzenia mają coraz większe moce obliczeniowe. Pokazuje to chociażby Snapdragon 820, którego wyniki w benchmarkach mogliście dzisiaj oglądać. Jednak to wciąż za mało, żeby zagrać w tytuły rodem z komputerów osobistych czy też konsol obecnych generacji. W takim razie trzeba szukać innych rozwiązań.

 

Znamy różne programy przesyłające obraz gier na mobilne urządzenia, które tak naprawdę wykonywane są na odległych komputerach. Włodarze OnePlus poszli w nieco inną stronę. Zawarli pakt z AirConsole i tak oto użytkownicy smartfonów tej chińskiej firmy mogą ze swoich urządzeń zrobić pada i sterować grami uruchomionymi na większym wyświetlaczu, np.: laptopie. Sprawdziłem jak to działa i stwierdzam, że inicjatywa bardzo ciekawa, ale ilość dostępnych tytułów jest lekko mówiąc nikła, a jedyne, co znalazłem ciekawego to emulator NES’a, który pozwala na załadowanie własnych gier.

 

Zrzut ekranu 2015-12-11 o 19.22.11

 

Mimo wszystko obsługa jest bardzo dobra – zależnie od gry na smartfonie wyświetlany jest odpowiedni kontroler, ale co ciekawsze to to, że nie musimy instalować żadnych aplikacji – wszystko operuje na przeglądarkach, które parujemy odpowiednim kodem.

 

Widzę przyszłość w tym rozwiązaniu, ale ewidentnie należy pomyśleć o zwiększeniu bazy gier, gdyż w tej chwili nie ma sensu uruchamiać tego systemu.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.