Android 6.0.1 ma kolejne problemy techniczne – uwaga na słuch!

Newsy

bluetooth-headset-glowny-1312121212

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Niedawno informowaliśmy o usterce z rozmazywaniem się ekranu w nowym Androidzie na Nexusach. Jak widać Google ma problem z działaniem systemu nawet na swoich własnych urządzeniach, martwi więc, czy więcej błędów nie wypłynie w przyszłości u innych producentów. Do szlachetnego grona spraw do poprawienia w Androidzie 6.0(.1) dołączyła dzisiaj nowa funkcja. Mianowicie – sterowanie głośnością urządzenia bluetooth z pozycji telefonu.

 

Do tej pory podłączając do telefonu przez bluetooth zestaw słuchawkowy, konieczne było ściszenie lub pogłośnienie dźwięku z pozycji telefonu oraz słuchawek (jeżeli oczywiście gadżet posiadał taką regulację). Dlatego też, ustawiając maksymalną głośność w telefonie i minimalną na słuchawkach, otrzymywaliśmy wynik pośredni. Wraz z nowym Androidem, urządzenia będą ze sobą współpracować – ingerencja na jednym urządzeniu spowoduje zmiany na drugim. Pojawiły się jednak delikatne komplikacje, znowu na Nexusach.

 

headset-android-601-13141214131

 

Usprawnienie powoduje często uszkodzenie panelu sterującego głośnością w zestawach słuchawkowych. Co więcej, dźwięk jest ekstremalnie głośny, nawet jeżeli go ściszymy w telefonie/urządzeniu do wartości minimalnej. Szok, który otrzymują nasze bębenki w starciu z nieoczekiwanym hałasem, mogą poważnie nam zaszkodzić, toteż przestrzegam i proszę, żebyście byli ostrożni. Jeżeli więc nie jesteście fanami death metalu, albo naprawdę głośnej muzyki – radzę chwilę poczekać na łatkę. Google pewnie wkrótce zajmie się tą wadą i wyda odpowiednią aktualizację.

 

 

Źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x