ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung M100S – kolejny high-end z Androidem

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy

Samsung na prawdę mocno się ostatnio rozpędził. Co kilka dni/tygodni możemy zobaczyć nowe słuchawki tego producenta, a co ciekawsze spora ich część pracuje na Androidzie. Mamy dziś 9 lutego, tak więc do targów Mobile World Congress pozostał jeszcze tydzień. Jak wiemy w Barcelonie co roku możemy zobaczyć najnowsze cuda technologiczne oraz flagowe modele czołowych światowych producentów. Więc, jeśli już teraz widzimy tak zaawansowany telefon to … co Samsung trzyma w rękawie i pokaże na MWC?

Wracając do wczoraj zaprezentowanego Samsunga SHW-M100S będzie on wyposażony w wielki 3,7-calowy, pojemnościowy ekran AMOLED o rozdzielczości 800 x 480, procesor Samsung S3C6410 o taktowaniu 800MHz oraz wejście słuchawkowe 3,5mm. Do bardziej może nie egzotycznych, lecz oryginalniejszych funkcji możemy zaliczyć cyfrowy tuner TV (T-DMB), aparat 5MPx z opcją nagrywania wideo w rozdzielczości 720p, wsparcie dla filmów DivX i baterię o dość sporej pojemności – 1500 mAh.

Nie zabraknie tutaj również standardowego wyposażenia, takiejgo jak Wifi, 3G / HSDPA, co najmniej 256MB RAMu, GPS czy slotu na karty microSD.


To tyle jeśli chodzi o hardware urządzenia. Na szczególną uwagę jednak zasłucuje również oprogramowanie Samsunga M100S. Będzie on pracował na najnowszym Androidzie 2.1 (Flan), do którego dołączona zostanie nakładka TouchWiz 2.0.

Cena urządzenia nie jest jeszcze znana. Samsung SHW-M100S ma być od marca dostępny w ofercie południowokoreańskiej sieci SK Telecom. Prawdopodobnie, później powitamy go później również w Europie (jako Galaxy 2).

Poniżej kilka filmów z M100S w akcji.

Sprawdź najnowsze wpisy