ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Test odporności smartfonów – jak Android wypada na tle iPhone’a 6s?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Zrzut ekranu 2015-12-09 o 13.35.17

Smartfony to zlepek elektroniki zamknięty w obudowach przeróżnych typów. Niestety, w większości są to delikatne urządzenia, które przy pierwszym lepszym upadku można odsyłać do serwisu lub do zakładów zajmujących się utylizacją tego typu urządzeń. W takim razie które modele radzą sobie najlepiej z upadkami, wyginaniem czy też wodą?

Firma SquareTrade postanowiła sprawdzić jak w takich testach sprawdzają się następujące smartfony: Motorola Moto X Pure Edition, Sony Xperia E4 oraz Huawei P8 Lite. Jednak nie tylko Android wziął udział w tej potyczce, gdyż do stawki dorzucono jeszcze urządzenie od Microsoftu w postaci Lumii 640. Oczywiście jako wyznacznik wytrzymałości postawiono najnowszego iPhone’a. W takim razie przejdźmy do praktyki:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=euOc6a0BZms[/youtube]

Co prawda jest to portal o Androidzie, ale należą się duże brawa dla Apple za poprawę wytrzymałości obudowy ich smartfonów. Najbliżej wyniku iPhone’a 6s była Lumia 640, a zdecydowanie najgorzej poradziła sobie Motorola, co z kolei pokazuje, że najtańszy telefon wcale nie musi rozpaść się po pierwszym upadku. Huawei wypadło nieco gorzej od produktów Microsoftu i Apple.

Jednak jak oceniacie taki rodzaj testów? Często zarzucacie autorom podobnych filmów brak profesjonalizmu. Jakie jeszcze smartfony byście chętnie ujrzeli w tego typu porównaniu? Ja jestem ciekawy jak rodzi sobie Droid Turbo 2 jeśli jego rodzeństwo wypada tak słabo.

Sprawdź najnowsze wpisy