ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony próbuje wymusić opcję restartu w AOSP

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
AOSP_Xperia_Z3-_660x384-660x384

Posiadacze urządzeń firmy Sony z pewnością znają i doceniają rozbudowane menu dostępne po przytrzymaniu przycisku zasilania, w którym to w smartfonach firmy Sony znajdziemy nie tylko opcję wyłączenia urządzenia, ale też uruchomienia ponownego i kilka innych jak choćby zapisu zrzutu ekranu czy nagrania zawartości ekranu.

Standardowe menu zasilania:

1111

Menu dostępne w przygotowanym przez Sony oprogramowaniu Android:

sony-power-menu

Firma Sony chciałaby, aby opcja restart znalazła się także w niemodyfikowanym oprogramowaniu AOSP, które dostępne jest dla całego szeregu urządzeń, w tym także dla wielu Xperii. W tym celu zostało napisane zgłoszenie w oficjalnym kanale służącym do zgłaszania sugestii. Firma podesłała także kod potrzebny do tej funkcji. Sony sugeruje ponadto, że ta funkcja powinna znaleźć się chociaż w ustawieniach deweloperskich, tak by każdy zainteresowany mógł ją ręcznie aktywować. Niestety koncern Google jak na razie nie odpowiedział pozytywnie na tę propozycję. Została ona jedynie zamknięta.

Wiele osób z pewnością zadaje sobie teraz pytanie skąd się wziął ten pomysł i dlaczego akurat firma Sony postanowiła go zgłosić. Okazuje się, że ten japoński producent ma solidne podstawy ku temu – w prowadzonym obecnie programie Android Concept, którego celem jest przygotowanie najnowszej wersji Androida Marshmallow dla urządzeń z rodziny Xperia najczęściej zgłaszaną propozycją było właśnie rozbudowane o ten przycisk menu wyłączania. Czy koncern Google ugnie się pod presją użytkowników? Miejmy nadzieję, że tak. Minimalizm nie zawsze jest przecież jedynym, dobrym rozwiązaniem.

Źródło:Xperiablog.net

Sprawdź najnowsze wpisy