firefox-os-smartphone-20130225-1

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Kolejny raczkujący konkurent Androida „odpada” więc z wyścigu tak naprawdę już na starcie. Obiecujący system miał być zbawieniem dla osób, które poszukiwały prostego i funkcjonalnego systemu, dlatego też Firefox OS mogliśmy spotkać na nieskomplikowanych, budżetowych produkcjach. Dziś Mozilla poinformowała, że całkowicie wycofuje się z rynku smartfonów.

 

Eksperyment Mozilli zakładający budowę własnego systemu operacyjnego dla smartfonów dobiega więc końca. Mozilla zakomunikowała, że nie jest w stanie dostarczyć użytkownikom dostatecznego wsparcia, dlatego też nie zamierza dłużej ingerować w rynek smartfonów.

 

Trudno się dziwić tej decyzji. Żaden wydany do tej pory smartfon z Firefox OS nie okazał się sukcesem. Mało funkcjonalny, jednowymiarowy system z pewnością nie zachęcał potencjalnych klientów. W konkurencyjnym świecie jednak nie ma litości, słabsi muszą odpaść, i tym razem padło na Firefox OS. Szkoda, zapowiadało się naprawdę ciekawie.

 

Źródło: Gsmarena
Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.