Instagram-Logo-HD-

 

Technologia 3D Touch jest z pewnością przełomową funkcją, którą stara się wprowadzić do swoich produktów nie tylko Apple, a coraz popularniejsza technologia Force Touch u konkurencji ma to tylko potwierdzać. Co jednak mogą zrobić autorzy aplikacji, aby jeszcze w większym stopniu uatrakcyjnić korzystanie ze swoich dzieł? A jakże – spróbować przenieść korzyści płynące z powyższej technologii na konkurencyjne platformy. Tak też otrzymaliśmy Instagrama w wersji 7.13.0, która przynosi namiastkę funkcji 3D Touch.. na Androida.

 

Zapewne spytacie – jak? Trzeba tutaj jeszcze raz wspomnieć, że jest to namiastka całej funkcji. Z racji tego, że technologia 3D Touch nie jest wspierana w smartfonach z Androidem, twórcy musieli znaleźć obejście powyższej. Nie znajdziemy tu więc podręcznikowego mierzenia siły nacisku, a po prostu dodatkowe funkcje dzięki dłuższemu „tapnięciu” w ekran. Najnowsza wersja Instagrama poprzez dłuższe przytrzymanie palca na zdjęciu/filmiku uruchamia nam dodatkowe opcje. I tak też będziemy mieli możliwość przybliżenia zdjęcia, polubienia, odwiedzenia profilu autora czy też po prostu skomentowania zdjęcia/filmu. Mniej więcej będzie to wyglądało tak:

 

 

Trzeba oczywiście dodać, że najnowsza wersja aplikacji nie jest na ten moment dostępna w Google Play. Mamy do czynienia prawdopodobnie z testową wersją Instagrama, więc zainteresowani mogą pobrać ją STĄD.

 

Źródło: the verge, gsmarena, android police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.