ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 6.0.1 Marshmallow to także nowości dla starszych Nexusów i fanów szybkich zdjęć

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Android-Marshmallow-Nexus-5-1280x720

Sam Android 6.0.1 Marshmallow pojawił się znikąd i na początku trafił na smartfony należące do Android One. Jednak nigdzie jeszcze nie została ujawniona oficjalna lista zmian toteż użytkownicy tego systemu informują, co nowego Google wprowadziło. Oczywiście nie spodziewamy się wielkich rewolucji, gdyż sama numeracja wskazuje na drobne poprawki.

Jednak „1” na końcu wersji systemu z pewnością spodoba się użytkownikom, którzy często muszą robić szybko zdjęcia i nie mają czasu na wertowanie listy aplikacji czy też wpisywania haseł. Teraz wystarczy dwa razy kliknąć klawisz blokady i automatycznie uruchomi się program aparatu.

Tak, doskonale tę funkcję znają użytkownicy najnowszych Nexusów w postaci 5X i 6P, ale ta aktualizacja wprowadza powyższą „nowość” do starszych urządzeń z tej serii, a więc Nexusa 5, 6, 7 (2013) oraz 9. Z jednej strony możecie czuć niedosyt, że tylko tyle Google postanowiło wprowadzić z tą aktualizacją, ale z kolei patrząc na to inaczej to powinien cieszyć fakt, że Nexusy nie są rozdrabniane pod kątem funkcjonalności.

Co nowego jeszcze przynosi Android 6.0.1 Marshmallow? Oczywiście nowe „emotikony”, o których pisał Adam z samego rana. Jeśli tylko zostanie ujawniona oficjalna lista zmian to z pewnością poinformujemy Was o tym.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy