Lightroom-for-mobile-Android

 

Stało się! Adobe zrezygnował z obowiązkowej, płatnej subskrypcji Creative Cloud! Wraz z udostępnieniem aktualizacji w Google Play dosłownie godzinę temu, mamy możliwość korzystać z Adobe Lightroom za darmo. To świetna informacja dla ludzi, których fascynuje obróbka zdjęć, photoshop i zabawa obrazem.

 

 

adobe-free-google-play

Dla tych którzy nie wiedzą – Adobe Lightroom to bardzo profesjonalne i złożone narzędzie do obróbki obrazu dostępne dla posiadaczy urządzeń mobilnych. W skrócie i w niewielkim uproszczeniu można by tę aplikację nazwać Photoshopem na Androida (i iOS oczywiście). Nie mija się to zbyt dużo z prawdą, ponieważ zarówno jeden, jak i drugi program wspomaga wzajemnie używane formaty. Możemy zatem rozpocząć edycję pliku na komputerze, a skończyć na tablecie.

 

Spektakularną informacją jednak jest to, że począwszy od dzisiejszej daty (07.12.2015) użytkownicy mogą korzystać z aplikacji zupełnie za darmo. Czym była obowiązkowa subskrypcja? Creative Cloud był niezbędny do działania programu, ponieważ tylko z niego można było pobierać zdjęcia i przerabiać je według płatnych narzędzi.

 

Dziś Creative Cloud pełni swoją funkcję dalej, nie jest jednak konieczny do edycji zdjęć z pozycji panelu dotykowego. Można zatem z programu korzystać do woli, mając całkiem sporo przydatnych przyrządów podstawowych. Zatem czego nie mamy w wersji darmowej?

 

adobe-lightroom-functions-141413

Trzeba przyznać, że są to czynności z pewnością przydatne, ale nie konieczne. Przeciętny fan photoshopa odnajdzie się w standardowej wersji i takie narzędzie mu do pracy wystarczy. Dla tych bardziej wybrednych, Creative Cloud jest dostępne za opłatą wedle cennika ich strony internetowej.

 

Aplikację można pobrać już teraz z platformy Google Play i korzystać, nie wydając ani złotówki. Polecam się na przyszłość i życzę miłego edytowania!

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jędrzej Markiewicz

Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.