T-mobile G1/HTC Dream jailbrea

Jakub Bereziewicz Jakub Bereziewicz Newsy

Portal ModMyGphone.com podał pierwszy sposób na jailbreak telefonu z platformą Android.
Jailbreak polega na odblokowaniu dostępu do plików systemowych, których zapis, kasowanie czy modyfikacja jest standardowo zablokowana.
Jailbreak otwiera nowe możliwości, na przykład uruchamianie aplikacji z karty SD, swapowanie karty czy zainstalowanie innego systemu operacyjnego jak Windows Mobile.
Całkowite odblokowanie plików systemowych ma także wady, z których najważniejsza to ryzyko zainstalowania szkodliwego oprogramowanie dla którego pliki systemowe będą stały otworem.
Cały proces jest bardzo prosty i polega na połączeniu się telnet’em na G1 z innego komputera i zmianie atrybutów plików systemowych.

  1. Włącz WiFi Settings > Wireless Controls > Wi-Fi
  2. Uruchom PTerminal – prosty terminal tekstowy, aplikacja do pobrania z Android Market
  3. Przejdź do katalogu system – wpisz cd system i wciśnij Enter
  4. Przejdź do katalogu bin – wpisz cd bin i wciśnij Enter
  5. Wpisz telnetd i wciśnij Enter – sesja telnet na G1 została rozpoczęta
  6. Wpisz netstat i wciśnij Enter – zobaczysz adres IP telefonu, adres można także sprawdzić poprzez Settings > Wireless Controls > Wi-Fi > i klikając na sieć z którą jesteś połączony
  7. Uruchom terminal na komputerze i połącz się z telefonem, można do tego użyć na przykład Putty’ego, ale dla posiadaczy Windowsa najszybsze rozwiązanie to wpisanie w pasku szybkiego uruchamiania (Start > Uruchom) komendy telnet [192.168.1.176] gdzie 192.168.1.176 to przykładowy adres IP telefonu
  8. Wpisz komendę mount -oremount,rw /dev/block/mtdblock3 /system i wciśnij Enter
  9. Gotowe

Ten trick działa na obecnej wersji firmware’u, tj. RC 29, nie wiadomo czy uda się obejść zabezpieczenie w tak prosty sposób po zainstalowaniu nowszej wersji – Google już zapowiedziało aktualizację która naprawi ten „błąd”.
Jailbreak nie usuwa simlocka, na chwile obecną trzeba kupić kod za $24, ale niebawem powinien pojawić się sposób na darmowe usunięcie blokady kart sim.

Temat do dyskusji.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy