[Co robić #6] ze smartfonem w szkole – nuda, portale społecznościowe, występki, patologie

Newsy

Szkoła

 
Tydzień temu w luźny sposób opisałem możliwości jakie dają nam urządzenia mobilne na uczelni. Teraz przyjrzyjmy się co robią dzieci ze smartfonami w szkole. W wielu sytuacjach telefony przeszkadzają w szczególności nauczycielom. Pomagają one także uprzykrzać życie kolegom czy koleżankom, stając się narzędziem, które wspiera zachowania patologiczne. W jaki sposób pociechy mogą wykorzystywać komórki w „budzie”? O to co mi przyszło do głowy:
 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]
  1. Pierwszy pomysł związany jest z zeszłotygodniową ideą, dotyczącą ewentualności zrobienia zdjęcia podręcznika. Jednak należy pamiętać, że studenci są dorośli i mają dużą swobodę funkcjonowania na uczelni, więc w ich przypadku ten pomysł się sprawdzi. Jeśli chodzi o szkołę, to nauczyciele będą przeciwni takim rozwiązaniom na co dzień (i słusznie), ale w skrajnych przypadkach, gdy pociecha zapomni książki, warto sięgnąć po takie rozwiązanie.
  2. Niestety, młodzi ludzie potrafią przeszkadzać na „nudnych” według nich zajęciach. Często więc wykorzystują urządzenia mobilne do grania, czy oglądania filmów na YouTube. Na przerwach można w ten sposób zabić nudę, jednak w czasie lekcji jest to niedopuszczalne.
  3. Portale społecznościowe to tzw. „must-have” dla dzieciaków. To co się dzieje w szkole, często jest dokumentowane na Facebooku, Instargramie, Snapchacie. Moda na tego typu aplikacje dotyczy niestety znacznej większości pociech, które nie wyobrażają sobie bez nich życia.
  4. Robienie zdjęć i nagrywanie niekoniecznie właściwych zachowań. Często młodzi ludzie uwieczniają głupie dowcipy, czy inne występki, które potem można znaleźć w Internecie. Wśród nich niekiedy widzimy obrazy przedstawiające nękanie, pobicie czy znieważenie. Tego typu „akcje” należy zdecydowanie tępić.

 
Według mnie wnoszenie smartfonów do szkoły powinno być zabronione. To miejsce przeznaczone jest do nauki, a urządzenia mobilne rodzą tu zbyt wiele problemów, z którymi uczniowie i pedagodzy nie zawsze sobie radzą.
 
Co robić to cykl prezentujący luźne, banalne i proste pomysły i przemyślenia autora o wszystkim i o niczym. Dotyczą one zazwyczaj wykorzystania smartfona w różnych sytuacjach lub miejscach.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x