Samsung-Galaxy-S7

 

Snapdragon 810 to grzałka – tak tylko przypominam jeśli zapomnieliście Jednak co z jego następcą? Przed ujawnieniem tego układu słyszeliśmy, że ta propozycja również ma problemy z temperaturami i Samsung stara się pomóc je rozwiązać. Jednak zostańmy jeszcze przy poprzednim procesorze. Jak sobie z nim radzili producenci?

 

OnePlus postanowiło minimalnie zmniejszyć taktowanie oraz zastosować specjalny system odprowadzania ciepła na wzór radiatorów w jednostkach centralnych komputerów osobistych. Ten sam system zastosowało Sony w Xperii Z5 Premium i najprawdopodobniej to samo zrobi Samsung w przypadku Galaxy S7. Jak się okazuje, Koreańczycy szukają odpowiednich dostawców tego typu „radiatorów”, które będą montowane właśnie w nadchodzącym flagowym smartfonie. Niestety nie wiemy czy taki system zostanie zastosowany we wszystkich wersjach urządzenia czy tylko na przykład w modelach ze Snapdragonem 820? Równie dobrze to Exynos 8890 może mieć problemy z przegrzewaniem. Jednak opinia o S810 robi swoje i wszyscy wskazują układ Qualcomma jako powód tytułowych poszukiwań Samsunga.

 

Jednak jest też trzecia wersja wydarzeń – Samsung chce kompletnie pozbyć się ciepła z obudowy smartfona. Jakby nie patrzeć jest to nieprzyjemne uczucie, gdy smartfon zaczyna zastępować rękawiczki.

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.