Sony Xperia Concept

 
Nie od dziś wiadomo, że cykl życia produktu flagowych Xperii wynosi nieco ponad 6 miesięcy. Jest on powszechnie krytykowany przez znawców, ponieważ to zbyt krótki okres czasu. Użytkownicy mają pretensje, że po kilku miesiącach, ich urządzenie można uznać za „przestarzałe”. Firma jakiś czas temu obiecywała powrót do corocznego wydawania topowych modeli, jednak najnowsze informacje na to raczej nie wskazują i być może niedługo zobaczymy następcę Sony Xperii Z5.
 
Dane pochodzą z AnTuTu. Według nich, Xperia Z6 pojawi się w aż 5 wariantach, o różnych wielkościach ekranu. Będzie zatem prawdopodobnie można wyodrębnić następujące wersje modeli zależne od przekątnej wyświetlacza:
 

  • 4-calową Xperię Z6 Mini,
  • 4,6-calową Xperię Z6 Compact,
  • 5,2-calową Xperię Z6,
  • 5,8-calową Xperię Z6 Plus,
  • 6,4-calową Xperię Z6 Ultra.

Warto dodać, że wszystkie wymienione modele, oprócz Xperii Z6 Mini mają być napędzane Snapdragonem 820. Oczywiście informacje te należy brać z dużą dozą rezerwy. Na najbliższych wydarzeniach, a mianowicie na CES w styczniu i MWC pod koniec lutego, być może zobaczymy już wspomniane flagowce. Oby tym razem Sony zmieniło design, który jest dobry, ale już nudny.
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.