Wodoodporność telefonów to przeszłość! Tego smartfona umyjesz mydłem!

Newsy

Kyocera

 
Charakterystyczną cechą niewielu smartfonów jest możliwość mycia pod wodą lub nawet zanurzania na określoną głębokość i przez ograniczony czas. W takich rozwiązaniach przoduje Sony, które od kilku lat raczy nas tą funkcjonalnością (ostatnio np. Sony Xperia Z5). Jest to duża zaleta dla użytkowników, którzy nie przykładają zbyt dużej wagi do dbałości o swój telefon. Wadą mogą być zaślepki, które się zużywają, przez co wspomniana cecha przestaje być aktualna. Niektórzy producenci próbowali również sięgnąć po taką technologię np. Samsung w modelu Galaxy S5. Niestety nie była ona na tyle atrakcyjna, aby Koreańczycy kontynuowali jej wdrażanie w innych modelach.
 
Kyocera
 
Firmy KDDI i Kyocera poszły o krok dalej i zaprezentowały urządzenie o nazwie Digno Rafre – pierwszy na świecie smartfon odporny na mydło! Można go śmiało umyć nawet pod gorącą wodą (do 43 stopni Celsjusza). Oczywiście, słuchawka posiada rating IP58. Jeżeli chodzi o specyfikację, to znajdziemy tu 5-calowy ekran (720p), 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat 13 MPx, baterię o pojemności 3000 mAh.
 
Niestety, smartfon póki co będzie dostępny tylko w Japonii.
 
źródło: gsmarena

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x