ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pojawi się Nexus 7 (2016)! Google dobrze wybrało producenta

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Nexus-7-2013-Box

Obecnie na rynku znajduje się wiele tabletów do wyboru. Znajduje się ich jeszcze więcej akurat wtedy, kiedy decydujemy się jakiś zakupić. Jeden z najbardziej zapamiętanych (i nota bene wciąż popularnych) tabletów jest Nexus 7. Czas więc na jego odświeżenie. Już trzecie, ale myślę, że warto.

Ostatnio pojawił się na rynku Nexus 5X będący odświeżeniem modelu Nexus 5 wyprodukowanego przez LG. Również pojawiła się kolejna odsłona Nexusa 6, tym razem pod nazwą 6P. Widać zatem, że Google wierzy w swoje produkty, a tym samym chce dostarczyć użytkownikom to, o co sami proszą. Decyzja o trzeciej odsłonie tabletu Nexus 7 nie powinna więc dziwić.

Pierwszy model Nexusa 7 pojawił się na rynku 3 lata temu, w 2012 roku i został wyprodukowany przez Asusa. Widząc w nim potencjał wydano jego ulepszoną wersję rok później – również w tandemie Google-Asus. Tym razem jednak będzie inaczej. Odpowiedzialność za produkcję Nexusa 7 (2016) weźmie na swoje barki prężnie działający i bardzo pozytywnie zaskakujący producent – Huawei.

Niestety więcej danych nie podano, lecz osobiście myślę, że to dobra decyzja. Huawei ostatnio naprawdę pokazuje klasę w swoich produktach, a poza tym jest przecież producentem ostatniego wcześniej wspomnianego już tutaj flagowego smartfona Nexusa 6P. Żywię zatem nadzieję, że pojawienie się tego tabletu stanie się olbrzymim sukcesem – niech to będzie kontynuacja kultowego poprzednika.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy