Smartfony i tablet z rodziny Xperia Z3 z załataną luką Stagefright

Adrian Smorąg Newsy 2015-11-30

xperia z3

Choć luka Stagefright nie jest niczym nowym – usłyszeliśmy bowiem o niej już kilka miesięcy temu – to producenci wciąż łatają swoje urządzenia. Japoński producent, firma Sony opublikowała właśnie nową aktualizację dla modelu Z3 (flagowy smartfon zaprezentowany jesienią 2014), która wnosi pełne załatanie luki Stagefright. Nowe oprogramowanie otrzymało oznaczenie 23.4.A.1.264 I jest dostępne dla prawie całej gamy urządzeń z linii Z3: smartfonu Z3, Z3 Compact oraz 8” tabletu Z3 Compact. Jedynie posiadacze Z3 Dual Sim muszą poczekać jeszcze jakiś czas (kilka dni temu otrzymali poprzednią aktualizację .232) Aktualizacja będzie stopniowo udostępniana dla użytkowników za pomocą kanału OTA, jak i aplikacji PCCompanion. Niecierpliwi mogą jednak już teraz ręcznie wgrać pobierając odpowiednie pliki w tym miejscu. Należy jednak pamiętać, że modyfikowanie oprogramowania urządzenia może skończyć się jego uszkodzeniem. Z dokładną instrukcją ręcznej zmiany oprogramowania można zapoznać się na forum, do czego zachęcamy zanim podejmiecie próbę wgrania najnowszej wersji oprogramowania na własną rękę.

Źródło: Xperiablog.net • Kshys13k

  Już wcześniej .232 też łatała luki stagefright, ale wyszły nowe więc wydali aktualizację. Nie ma drugiego producenta tak dbającego o aktualizacje, jak Sony.

  • DanSlenders

   Zdziwyłbyś się, ale takie łatki Samsung też wypuszcza regularnie

   • Kshys13k

    No zdziwiłbym się bo miałem dwa flagowce samsunga (i nigdy więcej) i nie było ani łatek, ani tym bardziej nowych wersji Androida po roku czasu. Spójrz na Sony ile modeli zaktualizowali. Nawet na feralnym 5.0.2 moja Z2 dzięki dopracowaniu softu przez Sony chodziła jak złoto. Moim zdaniem mistrzostwo świata 😉

    • DanSlenders

     Mnogość modeli wynika głównie z półrocznego cyklu wydawniczego.
     Z2 ma dopiero półtora roku, choć wydaje się być znacznie starsza.
     A G3 (rówieśnik Z2) od LG też dostało Lizaka i dostanie Piankę i jakoś nikogo to nie dziwi 😉

     • Kshys13k

      No skoro mnogość modeli z 5.1.1 wynika ze zbyt częstego wypuszczania telefonów, to szajsung ze swoim pierdyliardem mydelniczek powinien mieć jeszcze więcej zaktualizowanych. Sony aktualizuje też tańsze modele. Robi to dużo wcześniej niż Samsung i też dla starszych niż rok telefonów. Jak SGS 6 dostał 5.0.2 to się okazało, że wycieki pamięci, że Android nie taki… Jakoś u Sony nie było takich problemów.

     • DanSlenders

      Śledzę stronę Sony na FB i z tego co pamiętam długo wyzywali ich za tempo wypuszczenia Lollipopa.
      A co do częstości to mówię o Zetkach akurat, bo ich Sony ma tak samo dużo jak telefonów z innych półek cenowych

     • Kshys13k

      Wszędzie narzekają. W każdym bądź razie nie wmówisz mi, że Samsung jest znany z aktualizacji. W Samsungu sprawa wygląda prosto: chcesz nowy system- kup wersję Neo, Plus, 2, Prime, Lite itp.

     • DanSlenders

      Drobnych aktualizacji jak już 😉

 • Grzybas

  Xperia Z2 również dostała aktualizacje do 23.4.A.1.264

 • Blest

  Maja rozmach..bardzo wcześnie.x