Zobaczcie najdziwniejszy tablet na świecie zasilany bateriami typu „paluszki”

mm Adam Lulek Newsy 2015-12-01

Tablet

 
Rynek urządzeń mobilnych jest obecnie bardzo nasycony tabletami. Wiele różnego rodzaju firm konkuruje ze sobą w szczególności w segmencie budżetowym, który został zalany tanimi produktami. Z ich wyglądem, użytecznością i trwałością bywa różnie, jednak wiele osób potrzebuje tego typu sprzętu jedynie do przeglądania Internetu i nie zwraca uwagi na tego typu detale. Zazwyczaj mamy do czynienia z taflą szkła i plastikiem bądź aluminium. Budżetowe wersje, nie wyglądają zbyt okazale i nie działają najlepiej. Jednak to nic w porównaniu do tego, co prezentują zdjęcia urządzenia zawarte w artykule.
 
Tablet nazywa się Esinomed Infoview Medical Tablet Computer. Nie wygląda on jakoś „szałowo”, ale jego przeznaczenie jest inne (niż w przypadku standardowych produktów tego typu). Urządzenie służy do pracy w szpitalu i ma pokazywać dane medyczne. Jeżeli przyjrzymy mu się bardziej i spojrzymy na jego tył i wnętrze, to będziemy zaskoczeni. Tablet wygląda jak prototyp. Jego obudowa jest gruba, a wnętrze niezwykle bogate. Ponadto zasilany jest bateriami AA („paluszkami”), co stanowi bardzo nietypowe rozwiązanie. Warto również dodać, że na świecie istnieje aż 11 egzemplarzy tego urządzenia.
 

źródło: phonearena • bololabich

  Dlaczego nie zapodacie linku na Youtube do filmiku z którego są skradzione screeny 😛 Widziałem ten tare down kilka dni temu na YT

 • TheMorfeus

  Autoriowi newsa polecam dokładnie obejrzeć film (którego autorem jest EEVBlog na youtube), i poprawić kilka informacji. Wytworzonych zostało CONAJMNIEJ 11
  egzemplarzy, a urządzenie wygląda nie na prototyp, a CONAJWYŻEJ na prototyp. 😉

  • Widzę że lepiej znasz angielski także zapytam- czy oni tego nie znaleźli w budynku zbankrutowanej firmy?

   • TheMorfeus

    Tablet był przysłany do gościa z EEVBlogu przez widza, i tak, firma zbankrutowała (z tego co pamiętam)

    • Właśnie nie wiem czy dobrze usłyszałem ale ten egzemplarz chyba był w budynku tej firmy a to potwierdzało by teorię że to jedynie prototyp.

 • Lukasz Jelen

  Autorowi newsa polecam sprawdzić jak wyglądają baterie w laptopach po wyciągnięciu z plastikowej obudowy – będzie materiał na kolejne artykuły.

 • O ile wiem to jest właśnie prototyp. I nie są to baterie tylko akumulatorki. Spięte w blok działają tak samo jak baterie w laptopach gdzie właśnie siedzą takie okrągłe ogniwa.

 • kamilek2424

  Widzę tam płytę Micro ITX, czyli jest to teoretycznie PC w formie tabletu. Nie wiem kto wpadł na pomysł zasilania bateriami AA, o wiele wydajniej byłoby zastosować akumulatorki Li-Ion 18650.