ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zapomnijcie o składanym ekranie od Samsunga. Producent ma dla Was coś lepszego!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Samsung patent

 
Pamiętacie Project Valley? Chodziło o patenty Koreańczyków dotyczące urządzenia, które posiadać będzie składany ekran. Na temat tego produktu wyciekało w ostatnich miesiącach kilka informacji, w tym ta, iż smartfon prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w 2016 roku. Jednak to nie jedyne niespodzianki, nad którymi pracuje gigant. Co jeszcze szykuje firma?
 
Przedsiębiorstwo być może pracuje nad zwijalnym smartfonem! Brzmi kosmicznie, ale do Internetu wyciekły rysunki prezentujące najnowszy patent spółki. Takie urządzenie mogłoby przyjąć dwie formy: gdy ekran jest rozwinięty oraz gdy wyświetlacz jest schowany. W pierwszym stanie będziemy mieli do czynienia jedynie z samą tubą, w drugim zaś ukaże nam się duży ekran. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj również wystająca część zwiniętej zawartości, dzięki czemu możemy ją bez problemu rozwinąć.
 
Całkiem możliwe, że taka technologia byłaby całkiem użyteczna. Trzeba przyznać, że Samsung ma pełno pomysłów dotyczących wyglądu i funkcjonalności smartfonów. W praktyce bywa jednak różnie. Miejmy jednak nadzieję, że ta idea okaże się tak ciekawa jak na papierze.
 
źródło: sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy