ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nokia C1 – czyli wielki powrót fińskiego producenta już w 2016 roku?

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
Nokia-logo-glowne

Absencja Nokii na rynku smartfonów dla niektórych trwała zdecydowanie zbyt długo. Wiedzą to chyba wszyscy. Pojawiło się jednak światełko nadziei, które ma nieść ze sobą nową jakość. Jak przekazał sam prezes firmy – Rajeev Suri, Nokia wróci do gry jak tylko skończy jej się umowa z Microsoftem, co nastąpi w czwartym kwartale 2016. Powrót to jednak nie wszystko. Pytanie czego możemy się spodziewać jest zadawane coraz częściej, dlatego nikogo chyba nie dziwi odwet w postaci kolejnych przecieków na temat Nokii C1, czyli pierwszego smartfona wykonanego samodzielnie przez fińską firmę od lat.

Nokia C1

Pierwsze szczątkowe informacje na temat Nokii C1 pojawiły się w sieci już tydzień temu, o czym Was oczywiście informowaliśmy. Z tego samego źródła docierają do nas kolejne informacje. Według przecieków Nokia C1 zadebiutuje w dwóch wariantach – o różnej wielkości wyświetlacza oraz z innymi kamerami.

Nokia C1 ma być dostępna w wariancie z 5 calowym wyświetlaczem oraz 5.5 calowym. Oba wyświetlacze mają mieć oczywiście rozdzielczość Full HD. Pierwsza wersja ma posiadać 2 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, natomiast druga 3 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Różnić ma się również zastosowana kamera. W mniejszym wariancie mamy zobaczyć 8 MP kamerę główną oraz 5 MP frontową, natomiast druga opcja ma zostać wyposażona w aparat 13MP i 5 MP. C1 ma zadebiutować z Androidem na pokładzie, a niektóre rynki mają również oferować wariant z Windowsem 10.

c1

Anonimowe źródła donoszą również, że sama praca nad smartfonem trochę jeszcze potrwa, więc póki co będziemy raczeni zapewne prototypami modelu C1. Premiera smartfona ma mieć miejsce w czwartym kwartale 2016 roku. Jak myślicie, znajdzie się jeszcze na rynku miejsce dla tego weterana?

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy