BlackBerry-Logo

 

Firma BlackBerry właśnie poinformowała opinię publiczną o zaprzestaniu oferowania swoich usług na terenie Pakistanu. BlackBerry ogłosiło również, że po skończeniu wszystkich formalności wycofa się całkowicie z tego rynku. Wszystko przez opinię wydaną przez Pakistański Urząd Telekomunikacji. W przekazanej opinii możemy przeczytać, że od grudnia tego roku serwery usługi BlackBerry BES mają zostać wyłączone z powodu „względów bezpieczeństwa”.

 

Nie ma jasności co do słów „względy bezpieczeństwa”, ale BlackBerry poinformowało, że rząd Pakistanu chciał mieć nieograniczony dostęp do danych klientów, na co firma nie wyraziła zgody. Taki obrót sprawy spowodował, że władze kraju wydały rozkaz zaprzestania świadczenia usługi przez BlackBerry.

 

Chociaż decyzja rządu Pakistanu dotyczyła tylko i wyłącznie BlackBerry BES, to firma zdecydowała się całkowicie opuścić ten rynek. Początkowo termin zamknięcia usługi został ustalony na 30 listopada, ale BlackBerry właśnie przekazało za pośrednictwem swojego bloga, że termin przesunięto do 30 grudnia.

 

Źródło: BlackBerry, gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.