google glass funny

 

Google Glass to projekt, który pokazywał, że przyszłość z filmów sprzed kilkudziesięciu lat jest już bliższa nas. Nasz asystent zawieszony na uchu z pryzmatem przed okiem i te grafiki mówiące o nadchodzącym zezie u każdego człowieka – wiele się mówiło, ale cóż… póki co projekt został zamknięty, a my czekamy na kolejną odsłonę.

 

Glass 2 tak naprawdę niewiele nam mówi – ma być lepiej pod każdym względem, ot tak po prostu. Jednak dzisiaj, a właściwie wczoraj nieco się zmieniło. Ujawniono patenty przyznane Google, które pokazują budowę nadchodzących inteligentnych okularów. Oto one:

 

 

Ucięto połowę wcześniejszego projektu oraz bardziej ujednolicono pryzmat i projektor. W takim razie co z akumulatorem? Elastyczny, zamieszczony w całym uchwycie? Z pewnością Google o tym pomyślało, ale jak Wam podoba się nowy design? Osobiście uważam, że zmiany są na plus, aczkolwiek należy mieć na uwadze to, że podobne rozwiązanie od Amerykanów widzieliśmy w 2012 roku.

 

Jakby nie patrzeć, ja wciąż podchodzę do Google Glass z pewnym dystansem. Nie chciałbym, żeby kolejny ciekawy projekt (po Ara) legł w gruzach, ale też zdaję sobie z tego sprawę, że Amerykanie z dnia na dzień mogą powiedzieć, że im się już odechciało i to by było na tyle.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.