ExynosProcessorLogo-1200-80

 

W tym roku to Exynos 7420 zgarnął miano najlepszego układu danej generacji. Samsung miał ułatwione zadanie, gdyż główny konkurent w postaci Snapdragona 810 sam siebie zniszczył poprzez przegrzewanie i tym samym utratę wydajności. Jednak jak to będzie w nadchodzącej generacji?

 

Exynos 8890 już wiele razy był testowany w chociażby GeekBench, gdzie już pokazał swoje topowe możliwości, ale niestety (lub stety) wiele osób o wiele bardziej ceni AnTuTu, a w tym benchmarku sprawa wygląda nieco inaczej. Dzisiaj pokazałem Wam wynik Nvidii Shield Tablet X1, który z układem Tegra X1 bardzo wysoko podniósł poprzeczkę. Z kolei testowany wciąż układ Samsunga według ostatnich raportów jest w stanie wygenerować 103000 punktów w AnTuTu. W porównaniu do wyniku Huawei Mate 8 z Kirin 950 to bardzo dobry wynik, ale jednak wciąż istnieje przepaść pomiędzy tą dwójką, a wspomnianym wcześniej układem Nvidii. Tylko, po raz kolejny zaznaczam, wciąż Exynos 8890 nie został oficjalnie światu pokazany i tak naprawdę to w teorii nic takiego nie istnieje. To oznacza, że Samsung wciąż może wprowadzać zmiany, ale z drugiej strony mogliście u nas przeczytać, że koreański procesor jest już w masowej produkcji dla Galaxy S7.

 

Exynos 8890 ewidentnie może zostać liderem z takim wynikiem. Jedynym zagrożeniem może być Snapdragon 820, ale tutaj wciąż czekamy na pierwsze testy. A co z układem Nvidii? Zostanie najzwyczajniej w świecie zapomniany…

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.