Apple-iOS-9-1024x576-f2ca6bd980828ce5

 
Po raz kolejny sięgnijmy do raportu Device Atlas, który zbiera dane z zapisów ruchu internetowego. Znajdziemy tu wiele interesujących informacji na temat systemu iOS i iPhone’ów. Zbierane statystyki dotyczą systemu operacyjnego, przeglądarki, wielkości ekranu i modelu telefonu.
 
Mapa
 
Według analiz osiągnął poziom 13,9% udziału w rynku. Gdy spojrzymy na mapę świata, widać, w których krajach jest on najbardziej popularny. Przede wszystkim są to: USA, Kanda, Australia, Japonia, Francja, Norwegia, Wielka Brytania, czyli najbardziej rozwinięte państwa globu.
 
Tabela
 
Wydanie iPhone’a 6S i 6S Plus z pewnością wpłynęły na ogólną sprzedaż urządzeń, jednak według raportu, nie były one jeszcze wtedy tak widoczne w ruchu sieciowym. Nadal o dziwo najbardziej popularnym modelem jest iPhone 5/5S, dopiero na drugiej pozycji zobaczymy iPhone 6/6S. Widoczność wielkiego modelu Plus w danych nie jest zbyt duża.
 
Tabela 2
 

źródło: DeviceAtlas

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.