1

Jeśli producenci nie zajmują się w danym momencie projektowaniem kolejnych flagowców ani też nie zalewają dziesiątkami modeli średniej półki cenowej, to znak, że chcą zająć też segment low-end. Jednakże ostatnio coraz bardziej ta niska półka charakteryzuje się całkiem niezłymi parametrami. Tak jest w przypadku UMi ROME, tak jest i teraz przy Elephone.

 

Telefony z Androidem za 100 dolarów kiedyś mogły się wydawać bardzo słabej jakości – o ile potrafiliśmy jakieś znaleźć na rynku. Ostatnio jednak trend ten się zmienia i producenci coraz śmielej wkraczają w świat niskich cen oferując produkty o całkiem przyzwoitych parametrach. Nie tak dawno poznaliśmy wyżej wymieniony UMi ROME – 5,5 calowy smartfon z ekranem HD ośmiordzeniowym procesorem i 3 GB RAM. Brzmi nieźle, prawda? Dodajmy do tego, że kosztującym 90 dolarów…

 

Elephone-M3-Champaign-Gold

 

Do pojedynku wyszedł inny producent, również z Chin, mianowicie Elephone. Zapowiedziany przez niego smartfon M3 posiada ośmiordzeniowy procesor MediaTeka Helio P10 oraz wspiera najnowszy typ USB-C. Niestety pozostałe informacje to wielka niewiadoma, biorąc jednak pod uwagę chęć konkurencji z ROM producent musiałby również zastosować 3 GB RAM.

 

Na zdjęciach widać jednak metalową obudowę, co sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z mocną konstrukcją. Cena Elephone M3 ma wynosić 99 dolarów.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.