Windows 10

 
W raporcie DeviceAtlas, który oparty jest na danych pochodzących z zapisów ruchu internetowego, znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat mobilnego Windowsa. Zbierane dane dotyczą systemu operacyjnego, przeglądarki, wielkości ekranu i modelu telefonu.
 
Windows Phone
 
Według analiz za 3 kwartał 2015 roku, platforma ta „urosła” w Indiach Nigerii, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Niestety jednak statystyki te daleko odbiegają od tego, co prezentuje Android czy iOS. W USA i Japonii udział „okien” w ruchu internetowym jest marginalny.
 
Windows Phone
 
Ciekawe kto z Was zgadł, że Windows Phone jest najpopularniejszy w Finlandii (według DeviceAtlas)? Ma on, aż ponad 20% udziału w rynku, co jest niesamowitym wynikiem! Nieznacznie gorzej jest w Argentynie i Urugwaju (kilkanaście procent). Polska również znajduje się na liście z wynikiem około 7%.
 
Windows Phone
 
źródło: DeviceAtlas

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.