未命名_meitu_01-988x600

 

Pamiętacie jeszcze „aferę” związaną z HTC i Apple? Jeśli nie to już przypominam – chodziło o design One A9, który wyraźnie nawiązywał do iPhone’a 6 (i jego następcy), ale z kolei produkt Amerykanów nawiązywał do starszych, tajwańskich modeli. Błędne koło, ale okazuje się, że jedna z bardziej szanowanych chińskich firm chce dołączyć się do tego tematu.

 

Zapewne wielu z Was się zastanawia czytając powyższych akapit, że Chińczycy od zawsze kopiowali, więc co to za nowość, prawda? Otóż tytułowe Vivo nie jest typową firmą z Państwa Środka – ich propozycje nie są tanie i zazwyczaj wyróżniają się kilkoma aspektami. W końcu to ich smartfon jako pierwszy wprowadził do mobilnego świata rozdzielczość 2K w wyświetlaczach (Xplay 3S).

 

 

W takim razie wróćmy do tematu. Chińczycy szykują się do prezentacji X6 Plus, który właśnie przeszedł certyfikację TENAA i jego wygląd również bardzo przypomina najnowsze iPhone’y oraz HTC One A9. Oficjalnie X6 oraz X6 Plus mamy ujrzeć 30 listopada i specyfikacja ma należeć do najlepszych, gdyż wewnątrz tych smartfonów ujrzymy takie elementy jak 10-rdzeniowy układ Helio X20 czy też 4 GB RAM.

 

Jednak na koniec wróćmy do designu – ciężko dzisiaj być oryginalnym i patrząc na komentarze dotyczące wcześniejszych zdjęć X6 Plus to można spodziewać się kolejnej afery – tylko czy faktycznie jest o co się kłócić?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.