układ scalny procesor soc

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni coraz więcej się słyszy o jeszcze większym rozdrobnieniu układów scalonych, które mogłyby pojawić się w urządzeniach mobilnych. Sony miało mieć swoje procesory, ale zaprzeczono tej plotce. Tym razem padło na chińskie firmy – Xiaomi, ZTE oraz Lenovo.

 

Oczywiście jeden z producentów z Państwa Środka już ma swoje własne układy – chodzi oczywiście o Huawei i ich autorskie propozycje w postaci rodziny Kirin z modelem 950 na czele. Co ciekawe, tym razem plotki dotyczące Xiaomi, ZTE oraz Lenovo nie są do końca wyssane z palca. Jak się okazuje, trzyliterowa marka dostała dofinansowanie od chińskiego rządu w postaci 73,8 milionów dolarów na rzecz rozwój układów scalonych. Z kolei Xiaomi podpisało umowę z jednym z pomniejszych producentów procesorów (Leadcore), co teoretycznie ma zwiastować autorskimi układami w tanich smartfonach, które miałyby pojawić się na początku następnego roku. A co z Lenovo? W tym wypadku nie ma żadnych podobnych informacji – po prostu pojawiła się plotka, że ta chińska firma też chce tworzyć układy scalone oparte na architekturze ARM.

 

Jeśli choć jedna z tych firm faktycznie przedstawi swoje układy to z pewnością ucierpią na tym fani modyfikacji – bez udostępnionych źródeł ciężej będzie tworzyć nieoficjalne oprogramowania podnoszące komfort użytkowania.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.