Szalone plotki: Google pomoże Samsungowi zoptymalizować nakładkę TouchWiz?

Newsy

samsung google logo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Z czym głównie kojarzy się Android? Jakby przeprowadzić ankietę to zapewne czołową pozycję zająłby Samsung jako najpopularniejszy producent mobilnych urządzeń wykorzystujących ten system. Z kolei z czym kojarzy się ta koreańska firma? Między innymi z autorską nakładką TouchWiz, która według wielu wymaga sporo poprawek.

 

Od razu uprzedzam, że ten wpis należy czytać z dużą dozą zmyślonych informacji, a nie faktów. W takim razie jaki jest największy problem Samsunga i jego nakładki? Wiele osób na to pytanie odpowiedziałoby zapewne, że optymalizacja – pomijam kwestię gustu. Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 Edge+ jako pierwsze urządzenia tej firmy wyposażone w 4 GB RAMu nie są w stanie obsłużyć tylu aplikacji w tle, co chociażby zeszłoroczny Nexus 6 posiadający mniej pamięci operacyjnej. Oczywiście tutaj tkwi też pewien haczyk, który stosuje koreańska firma, a ten z kolei wpływa na mniejsze zużycie energii. Niemniej jednak, pojęcie „LagWiz” powoli odpływa w niepamięć, ale wciąż użytkownicy zwracają uwagę na ten problem. Okazuje się, że skoro Samsung sobie z nim nie radzi to w takim razie pomocy udzieli… Google. Dlaczego? W celu poprawy renomy. W końcu koreańska firma dla wielu kojarzy się z Androidem, a jeśli ten kiepsko działa na galaktycznych urządzeniach to trzeba działać.

 

TouchWiz będzie lepszy, opinia o Androidzie również. Niestety, nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego jak ten rynek wygląda toteż błędne skojarzenia nie zawsze pozytywnie wpływają na ogólną opinię. Jednak czy ta plotka może okazać się prawdą?

 

 

źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x