samsung google logo

 

Z czym głównie kojarzy się Android? Jakby przeprowadzić ankietę to zapewne czołową pozycję zająłby Samsung jako najpopularniejszy producent mobilnych urządzeń wykorzystujących ten system. Z kolei z czym kojarzy się ta koreańska firma? Między innymi z autorską nakładką TouchWiz, która według wielu wymaga sporo poprawek.

 

Od razu uprzedzam, że ten wpis należy czytać z dużą dozą zmyślonych informacji, a nie faktów. W takim razie jaki jest największy problem Samsunga i jego nakładki? Wiele osób na to pytanie odpowiedziałoby zapewne, że optymalizacja – pomijam kwestię gustu. Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 Edge+ jako pierwsze urządzenia tej firmy wyposażone w 4 GB RAMu nie są w stanie obsłużyć tylu aplikacji w tle, co chociażby zeszłoroczny Nexus 6 posiadający mniej pamięci operacyjnej. Oczywiście tutaj tkwi też pewien haczyk, który stosuje koreańska firma, a ten z kolei wpływa na mniejsze zużycie energii. Niemniej jednak, pojęcie „LagWiz” powoli odpływa w niepamięć, ale wciąż użytkownicy zwracają uwagę na ten problem. Okazuje się, że skoro Samsung sobie z nim nie radzi to w takim razie pomocy udzieli… Google. Dlaczego? W celu poprawy renomy. W końcu koreańska firma dla wielu kojarzy się z Androidem, a jeśli ten kiepsko działa na galaktycznych urządzeniach to trzeba działać.

 

TouchWiz będzie lepszy, opinia o Androidzie również. Niestety, nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego jak ten rynek wygląda toteż błędne skojarzenia nie zawsze pozytywnie wpływają na ogólną opinię. Jednak czy ta plotka może okazać się prawdą?

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.