gionee 2

Terytorialne ograniczenia premier smartfonów czasami mogą smucić. Tak też było i w tym przypadku, kiedy producent zapowiedział swoje działo jedynie na rynek chiński. Na szczęście sytuacja się zmieniła i potężny Gionee wychodzi poza jego granice. Smartfon bliski idealnemu?

 

Gionee Marathon M5 to naprawdę intrygujący smartfon. Jego największą cechą jest połączenie dwóch baterii o pojemności 3010 mAh, a to znaczy, że łącznie otrzymujemy pakiet 6020 mAh, co jak zapewnia producent powinno wystarczyć na 4-dniowe działanie smartfona. Co więcej, specjalna technologia producenta mówi o wytrzymaniu 62 godzin w trybie czuwania przy 5% poziomie baterii. Brzmi nieźle.

 

gionee 1

 

Wewnątrz znajdziemy jednostkę MediaTek MT6735 taktowaną zegarem 1,5 GHz oraz 2 bądź 3 GB RAM w zależności od wersji. Niestety trochę razi fakt zastosowania rozdzielczości HD przy 5,5 calowym ekranie AMOLED. Gionee Marathon M5 oferuje również 13 megapikselowy aparat główny oraz 5 megapikselową kamerkę przednią. Urządzenie zapewnia wsparcie dla dwóch kart SIM oraz działa na Androidzie Lollipop w wersji 5.1 z nakładką Amigo 3.1. Dostępne kolory to biały, czarny oraz złoty.

 

Póki co telefon trafił do Indii i został tam wyceniony na 17,999 INR, co przekłada się na kwotę 270 dolarów. Czy to znaczy, że już wkrótce możemy się go spodziewać w Europie?

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.