windows 10 mobile xiaomi mi4 microsoft

 

Ponad pół roku temu, Microsoft oraz Xiaomi oficjalnie ogłosili, że szykują Windowsa 10 Mobile dla flagowego wówczas smartfonu Chińczyków. Czas leci, Amerykanie wciąż dopieszczają swój system, ale pewien pracownik giganta z Redmond ujawnił pewną, w miarę ciekawą informację.

 

Okazuje się, że cierpliwość użytkowników Mi4, którzy chcieliby sprawdzić działanie Windows 10 Mobile, niedługo przestanie być sprawdzana. Jeden z pracowników Microsoftu ujawnił poprzez raport, że już w przyszłym tygodniu oficjalnie pojawi się pierwsze oprogramowanie gotowe do zainstalowania na flagowym urządzeniu Xiaomi. Razem z tą informacją pojawiło się zdjęcie, które niejako potwierdza po raz kolejny, że amerykańsko-chińska kooperacja nie została przerwana.

 

mi4

 

Dla przypomnienia, oto film z kwietnia tego roku prezentujący jedną z pierwszych wersji Windows 10 Mobile, która została uruchomiona właśnie na Xiaomi Mi4:

 

 

Jednak czy tylko chiński smartfon otrzyma ten zaszczyt i będzie mogło działać zarówno pod kontrolą Androida jak i Windows Phone? Mi4 działa pod kontrolą Snapdragona 801 toteż być może magikom z XDA-Developers uda się stworzyć odpowiednie porty dla innych urządzeń z układem Qualcomma.

 

Jednak czy ktokolwiek myśli o tak drastycznej zmianie systemu operacyjnego? Według mnie jest to jedynie ciekawostka, ale bardzo chętnie sprawdziłbym ją na swoim smartfonie.

 

 

źródło: WindowsCentral

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.