ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony oficjalnie: nie stworzymy własnych układów, ale szukamy alternatyw – wbrew pozorom to dobra wiadomość

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
kazuo hirai ceo prezes sony

Niedawno pojawiły się pogłoski jakoby Sony chciało stworzyć „własne” procesory i układy graficzne niczym Samsung (Exynos) czy też Huawei (Kirin). Jednak niezbyt długo musieliśmy czekać na oficjalną wypowiedź prezesa japońskiej firmy, która całkowicie dementuje wszystkie plotki.

Tym samym możemy zapomnieć o Xperiach z autorskimi procesorami. Wciąż te urządzenia będą napędzane jednostkami od Qualcomma czy też MediaTeka. Pojawia się tylko pytanie czy to dobrze? Osobiście uważam, że tak, gdyż patrząc jak grzeją się najnowsze flagowe smartfony tej firmy i producent kompletnie nic z tym nie robi to obawiałbym się ich autorskich propozycji. Oczywiście w głównej kwestii jest to wina Snapdragona 810, który nie został należycie dopracowany, ale jednak konkurencja była w stanie zredukować temperatury do akceptowalnych norm. Co ciekawsze, prezes Sony, Kazuo Hirai, nie tylko mówi wprost o braku planów wprowadzenia własnych układów, ale wspomina o poszukiwaniu alternatyw. Oczywiście może to oznaczać więcej urządzeń z jednostkami MediaTeka, które sprawią, że urządzenia będą tańsze (w produkcji), a to pozytywnie wpłynie na rozwój mobilnego oddziału firmy.

Zminimalizowanie kosztów produkcji to główny cel Sony – jednak co na to konsumenci? Ostatnie modele Japończyków są coraz droższe w momencie premiery, a to z pewnością nie wpływa pozytywnie na sprzedaż. W takim razie jakie macie propozycje dla Sony?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy