Zrzut ekranu 2015-11-20 o 21.00.19

 

Sklep Play cały czas się rozrasta. Mimo wszystko, Google wciąż stara się zachęcać deweloperów do tworzenia nowych propozycji dla użytkowników. Tym razem jest to dosyć niecodzienna zagrywka: amerykański gigant przedstawia kilka swoich gier za darmo, a dodatkowo umożliwia korzystanie z ich kodu źródłowego.

 

Tak oto w sklepie Play, od Google Samples, znajdziemy cztery stosunkowo proste tytuły – znajdziecie je pod następującym linkiem: Klik! Zoosh, LiquidFan Paint, Pie Noon oraz VoltAir to nieskomplikowane gry, ale nie mają one zdobyć popularności pod kątem grywalności czy też po prostu niespotykanych rozwiązań. Amerykanie postanowili pokazać deweloperom jak wygląda kod takich programów i zainteresowani mogą je znaleźć pod następującymi linkami:

 

 

Oczywiście fani zaawansowanych rozgrywek zapewne będą zawiedzeni, ale początkujący deweloperzy z pewnością mogą poznać nowe rozwiązania. Jakby nie patrzeć, kod źródłowy pochodzi prosto od programistów Google.

 

Mimo wszystko, która z powyższych propozycji jest według Was najciekawsza? Programowaliście kiedykolwiek gry lub aplikacje na Androida? Jeśli tak to pochwalcie się nimi w komentarzach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.