4,7 cala to najpopularniejsza wielkość ekranu w smartfonie, zgadnijcie dlaczego

Newsy

Screen Size

 
Z biegiem czasu, smartfony stawały się coraz większe. Zaledwie kilka lat temu, 5-calowe ekrany wydawały się gigantyczne. Dzisiaj jest to norma. Granica użyteczności została przesunięta na 5-5,2 cala. Phablety cieszą się również dużym zainteresowaniem. Nikogo już nie dziwią urządzenia z wyświetlaczami o przekątnej 5,7-6”.
 
DeviceAtlas
 
Jednak według raportu DeviceAtlas najpopularniejszą wielkością jest ta mniejsza niż 5 cali, a konkretniej 4,7”. Dane pochodzą z zapisów ruchu internetowego. Zbierane informacje dotyczą systemu operacyjnego, przeglądarki i właśnie wspomnianej wielkości panelu dotykowego. Jest tylko jedno wytłumaczenie takiego stanu rzeczy, które brzmi: iPhone 6 i 6s. Drugą najpopularniejszą wielkością jest wspomniane 5”, a 1080 x 1920 pikseli to najczęściej używana rozdzielczość.
 
Device Atlas 2
 
Ciekawe jak statystyki zmienią się w ciągu następnych lat. Z pewnością zobaczymy większy odsetek użytkowników z ekranami 5-5,7”. Jednak dużo będzie zależało od Apple i Samsunga. Wielkości wyświetlaczy zastosowanych w ich telefonach odegrają decydującą rolę. To one są w tej chwili najchętniej kupowane przez konsumentów.
 
źródło: DeviceAtlas, phonearena, gizmodo

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x