Screen Size

 
Z biegiem czasu, smartfony stawały się coraz większe. Zaledwie kilka lat temu, 5-calowe ekrany wydawały się gigantyczne. Dzisiaj jest to norma. Granica użyteczności została przesunięta na 5-5,2 cala. Phablety cieszą się również dużym zainteresowaniem. Nikogo już nie dziwią urządzenia z wyświetlaczami o przekątnej 5,7-6”.
 
DeviceAtlas
 
Jednak według raportu DeviceAtlas najpopularniejszą wielkością jest ta mniejsza niż 5 cali, a konkretniej 4,7”. Dane pochodzą z zapisów ruchu internetowego. Zbierane informacje dotyczą systemu operacyjnego, przeglądarki i właśnie wspomnianej wielkości panelu dotykowego. Jest tylko jedno wytłumaczenie takiego stanu rzeczy, które brzmi: iPhone 6 i 6s. Drugą najpopularniejszą wielkością jest wspomniane 5”, a 1080 x 1920 pikseli to najczęściej używana rozdzielczość.
 
Device Atlas 2
 
Ciekawe jak statystyki zmienią się w ciągu następnych lat. Z pewnością zobaczymy większy odsetek użytkowników z ekranami 5-5,7”. Jednak dużo będzie zależało od Apple i Samsunga. Wielkości wyświetlaczy zastosowanych w ich telefonach odegrają decydującą rolę. To one są w tej chwili najchętniej kupowane przez konsumentów.
 
źródło: DeviceAtlas, phonearena, gizmodo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.