pepsi p1

 

Stało się! Po wielu zapowiedziach wreszcie ujrzeliśmy oficjalnie smartfon od producenta napoju gazowanego. Pepsi P1 od początku wzbudzał zainteresowanie w kręgach fanów napoju. Nie obyło się również bez kontrowersji w obozie konkurencji – Coca-Coli. Według najnowszych informacji, przedstawiciele tych drugich nie zostawią sprawy sobie samej. Całe Chiny obiegła plotka, jakoby Coca-Cola miała skontrować propozycję swoich konkurentów, i planuje wydać telewizor. Dotarliśmy nawet do wstępnego projektu, oto on:

 

coke

 

Za prekursorem, czyli Pepsi, zmierzają również inne firmy. Przedstawiciele naszych rodzimych marek zapowiadają, że już niebawem w osiedlowych sklepach spożywczych zagoszczą smartfony takie jak Zbyszko S2 czy Dodoni Z4.

 

No dobra, pożartowaliśmy, to teraz na poważnie. Specyfikacja Pepsi P1 nie zmieniła się od czasu wstępnych zapowiedzi. Będziemy mieli więc do czynienia z 5.5 calowym ekranem Full HD 2.5D i procesorem MediaTek MT6592 wspomaganym przez 2 GB RAM. Dla użytkownika zostało przeznaczone 16 GB pamięci wewnętrznej,  którą można oczywiście rozszerzyć o karty microSD. Dla amatorów fotografii został przeznaczony aparat główny o matrycy 13 MP, natomiast fani zdjęć „selfie” będą mogli skorzystać z przedniej, 5 megapikselowej kamery. Pozytywnym akcentem jest również czytnik linii papilarnych na plecach urządzenia, który miał się w ogóle nie pojawić. Pepsi Phone będzie pracował pod kontrolą Androida 5.1 z ciekawie brzmiącą nakładką – Dido OS 6.1. Pojemność baterii została ustalona na poziomie 3000 mAh.

 

pepsi phone

 

Pepsi Phone będzie możliwy do kupienia już od 3 grudnia w cenie 110 dolarów. Fani Pepsi, zainteresowani?

 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.