orange-san-diego

To, czy procesory Intela to dobry pomysł w kontekście systemu Android, jest sprawa dyskusyjną. Sprawą godną pochwały są natomiast aktualizacje oprogramowania dla smartfonów i tabletów z systemem Google. Androidem Ice Cream Sandwich może odtąd się pochwalić jeden z pierwszych smartfonów z Zielonym Robotem oparty na procesorze Intel  na architekturze x86, czyli Orange San Diego.

Dotąd smartfon pracował na Androidzie Gingerbread, co z pewnością nie pozwalało mu pokazać pełni swoich możliwości. Nowa wersja systemu w Orange San Diego powinna znacznie ożywić interfejs systemu jak i zlikwidować mikrolagi w funkcjach multi-touch czy w przeglądarce.

Przypomnijmy, że w Orange San Diego znajdziemy procesor Intel Atom Z2460 o taktowaniu 1,6 GHz, 4-calowy ekran o rozdzielczości 1024×600 pikseli, 16 GB wbudowanej pamięci oraz aparat 8 Mpx.

Źródło: androidcentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.