Ogromny wzrost popularności mobilnego Chrome. Przeglądarki używa już ponad 800 milionów użytkowników miesięcznie

Paweł Bilski Newsy 2015-11-18

AH-2015-Chrome-LOGO-80-1600x1067

 

Czasy kiedy do wyboru mieliśmy dwie, czy trzy przeglądarki mobilne już dawno minęły. Dziesiątki opcji, mnóstwo konfiguracji. To wszystko pozwala na dostosowanie praktycznie każdego produktu do własnych potrzeb. Mistrzem w tego typu zagrywkach jest oczywiście Google. Gigant z Mountain View właśnie pochwalił się ogromnym wzrostem popularności swojej przeglądarki – Google Chrome.

 

Google poinformowało, że Chrome posiada już 800 milionów użytkowników miesięcznie! Jeśli ta liczba do Was nie przemawia, to przypomnimy, że rok temu w analogicznym okresie przeglądarka posiadała 400 milionów aktywnych użytkowników. Dane te pochodzą oczywiście tylko z urządzeń mobilnych, a dokładniej z Androida i iOS. Google nie poinformowało jednak jak rozkładają się te liczby na poszczególne systemy, ale biorąc pod uwagę, że w lipcu Chrome ze sklepu play został pobrany w ilości 1 miliarda, to można z łatwością wywnioskować, że Android ma tu miażdżącą przewagę. Apetyt rośnie w miarę jedzenia – tutaj mamy tego świetny przykład.

 

W kolejnych miesiącach usłyszymy zapewne znowu o kolejnych rekordach i imponujących liczbach. Cóż się dziwić, hegemonia Google trwa, a Chrome w żaden sposób nie może czuć się zagrożony.

 

Źródło: AndroidHeadlines


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x