ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google+ w nowej wersji jeszcze lepsze

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
google+home1

Przed tygodniem wszystkich nas zaskoczyła niespodziewana informacja o tym, że Google+ wcale nie czeka rychła śmierć, lecz wprowadzenie nowych funkcji i zmian w wyglądzie. Wtedy jednak po lakonicznym zrzutem ekranu komunikatu zachęcającego do wypróbowania „lepszego Google+” nic więcej nie było nam wiadome. Koncern rozpoczął właśnie wdrażanie nowej wersji serwisu dla użytkowników, dzięki czemu możemy zapoznać się z nowościami w tym serwisie społecznościowym.

Nowa wersja wprowadza przede wszystkim nowy, czytelniejszy interfejs wzorowany na pozostałych usługach i systemach od Google, a jeśli chodzi o funkcjonalności to powróciły między innymi społeczności i kolekcje, które jak twierdzi koncern były ważne dla użytkowników.

g+colect
  • Społeczności to grupy dyskusyjne wywodzące się jeszcze z usługi Google Groups. Nawet jeśli nie korzystaliśmy aktywnie z G+ to najpewniej dołączaliśmy do niektórych grup aby np. przetestować wersję beta jakiegoś programu.
  • Kolekcje pojawiły się w maju tego roku jako narzędzie do porządkowania i bycia na bieżąco z naszymi zainteresowaniami.
  • Zmiany w wyglądzie nie kończą się na kolorystyce – zamiast wysuwanego menu od teraz po lewej stronie mamy widoczne odnośniki do wszystkich elementów usługi G+. Strona główna skupia się teraz na prezentowaniu postów i umożliwia szybkie dodanie własnego postu.
g+grupy

Prace nad udostępnieniem wszystkim użytkownikom nowej wersji już trwają. Co ciekawe w dniu wczorajszym uzyskałem po zalogowaniu dostęp do nowej wersji serwisu poprzez pokazany poprzednio komunikat a dziś…  pomimo wielu prób domyślnie ładuje się dotychczasowa wersja. Jest jednak prosty sposób na wywołanie nowego wyglądu: wchodzimy tutaj i klikamy na pasek wyszukiwania na stronie… zostaniemy przełączeni do nowej wersji serwisu.

Wprowadzone przez Google zmiany w G+ z pewnością mogą się podobać. Nowy wygląd, choć za flat deign nie przepadam delikatnie mówiąc, jest świetny – czytelność, dobór kolorystyki, układ elementów. Wyeksponowanie społeczności i grup także może wyjść G+ na dobre. Osobiście kibicuję Google+ i mam nadzieję, że nowa odsłona znajdzie spore grono wiernych fanów, którzy jak dotąd nie poznali dobrze tego serwisu.

Źródło własne

Sprawdź najnowsze wpisy