facebook-m-943942

 

Wprowadzony już jakiś czas temu tak zwany Deep linking pomiędzy aplikacjami na smartfonach cieszy się sporą popularnością. Jak dotąd jednak jeśli podczas szukania w Google natrafiliśmy na zawartość na stronach Facebooka, to wyszukiwarka nie przekierowywała nas do aplikacji mobilnej, lecz otwierała mobilną stronę Facebooka w przeglądarce. Mowa oczywiście o ogólnodostępnych: stronach Facebookowych, profilach, postach, które są indeksowane przez Google.

 

Na czym polega Deep Linking? To nic innego jak prosty mechanizm, który ułatwia korzystanie z sieci na urządzeniach mobilnych.  Jeśli witryna posiada aplikację mobilną, to wyszukane w Google jej zawartości mogą zostać otwarte nie w przeglądarce, lecz w aplikacji mobilnej. Zamykając aplikację zostaniemy cofnięci do wyszukiwarki.

 

Facebook to, czy tego chcemy czy nie, najpopularniejsza aplikacja na urządzeniach mobilnych, dlatego wprowadzona we współpracy z Google zmiana z pewnością jest odczuwalnym ułatwieniem dla sporej grupy użytkowników smartfonów. Bez wątpienia powiązanie wyszukiwarki i aplikacji Facebooka pozwoli też wielu mniej zainteresowanym osobom odkryć potencjał, jaki kryje Deep linking, a o którego istnieniu wiele osób nie ma nawet pojęcia. Deep linking jest już natywnie wspierany i żadna z aplikacji – tak Google jak i Facebook –  nie wymaga aktualizacji.

 

Źródło:googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg