ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG kończy z tandetnym plastikiem we flagowcach? LG G5 będzie wykonany z aluminium?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
LG G5

 
LG to jedna z niewielu firm, która wciąż produkuje plastikowe flagowce. Jest przy tym bardzo konsekwentna i uparta, gdyż nie zważa na poczynania konkurencji. Wygląda na to, że wielu klientów jest z tego tytułu niezadowolonych, dlatego nie kupują LG G4. Warto przypomnieć, że w porównaniu ze sprzedażą swojego największego tegorocznego rywala – Galaxy S6, sprzedaż modelu G4 wypadła bardzo słabo. Być może właśnie dlatego spółka w końcu zmieni coś w designie swoich telefonów.
 
Warto przypomnieć, że spółka wydała już smartfona, który został zrobiony z aluminium, chodzi o LG Class (Zero). Niestety nie jest to model flagowy. Istnieje jednak szansa, że nadchodzący LG G5 podąży drogą wspomnianego średniaka.
 
Informatorzy twierdzą, że LG zmieniło decyzję odnośnie obudowy swoich smartfonów, ponieważ władze widzą, jak dobrze sprzedają się aluminiowe produkty Apple i Samsunga. Co prawda informacje nie są w 100% pewne, jednak z uwagi na rozczarowującą sprzedaż LG G4, można stwierdzić, że coś jest na rzeczy. LG G5 zostanie prawdopodobnie zaprezentowany w pierwszym kwartale 2016 roku. Trzymam kciuki, aby plotka okazała się prawdziwa. Plastikowym smartfonom mówię stanowcze nie.
 
źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy