ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Smartfon z 3 GB RAM za niecałe 90 dolarów? UMI pokazuje konkurencji jak to się robi

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
UMi-Rome-Portada

W dzisiejszych czasach nie dziwią nas już produkcje kosztujące poniżej stu dolarów, ale musicie przyznać, że w tym zakresie cenowym trudno jest znaleźć coś z przyzwoitą specyfikacją. Firma UMI postanowiła wypełnić tę lukę na rynku, i tak oto powstał smartfon UMI Rome. Smartfon prócz śmiesznej kwoty, którą trzeba za niego zapłacić może zainteresować klientów poprzez swoją specyfikację, co w smartfonach za mniej niż 90 dolarów zdarza się niezwykle rzadko.

Smartfon może się pochwalić 5.5 calowym ekranem HD. W środku natomiast drzemie ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6753 taktowany zegarem 1.3GHz wspomagany przez 3 GB RAM. Dla użytkownika zostało przeznaczone 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kartę microSD. Zastosowany akumulator posiada 2500 mAh oraz jest wymienialny. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop. Warto również wspomnieć o tym, że smartfon jest stosunkowo cienki – 7.9 mm grubości.

umi roome

Jak widzimy, UMI po wydaniu modelu Iron Pro idzie za ciosem, chociaż tym razem producent wycelował nieco niżej, to z pewnością za cenę 89 dolarów znajdzie się sporo chętnych na zakup UMI Rome. Zainteresowani?

Źródło: mobipicker

Sprawdź najnowsze wpisy