Xiaomi mi5

 
Pewne jest, że dwie chińskie firmy wymienione w tytule pracują nad nowymi smartfonami. Obydwa są bardzo oczekiwane, ponieważ ich poprzednicy zdołali osiągnąć sukces na rynku. Według dzisiejszych informacji nowe telefony będą posiadały ekran o wielkości 5,2-cala. Wygląda na to, że obecnie taka wielkość wyświetlacza jest standardem dla normalnych smartfonów (nie wliczając phablety).
 
Według wycieków rozdzielczość tych paneli to prawdopodobnie 2K lub 4K. Ponadto będą to ekrany AMOLED. Ponadto model Mi 5 być może będzie posiadał procesor Snapdragon 820, a Huawei P9 ostatnio pokazany Kirin 950. W obydwu urządzeniach znajdziemy co najmniej 3 GB RAM i Androida 6.0 z odpowiednią nakładką. Dodatkowo, prezes Xiaomi zapowiedział konferencję, która odbędzie się nie długo. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowany nowy smartfon. Warto przypomnieć, że minęło już 16 miesięcy od debiutu Xiaomi Mi 4. Data ujawnienia Huawei P9 niestety nie jest jeszcze znana.
 
źródło: gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.