Favi SmartStick – minikomputer z Androidem 4.1 zamknięty w pendrive

Newsy

favi-smartstick-android-pc 

Coraz częściej słyszy się o małych komputerach, które za niewielką cenę oferują Androida i podstawowe funkcjonalności. Kolejnym takim urządzeniem na rynku zdaje się być Favi SmartStick – przenośny komputer z Androidem… zamknięty w pendrive.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W Favi znajdziemy procesor ARM Cortex A9 o zegarze 1 GHz, 1 GB RAM, slot microSD i łączność WiFi. Urządzenie posiada 2 złącza: USB i HDMI, dzięki którym możemy je podłączyć do monitora lub telewizora – działa ono tylko w ten sposób, będąc wyłącznie zasilanym z portu w urządzeniu trzecim (Favi nie posiada własnej baterii) lub za pomocą zasilacza sieciowego.

 {youtube}-MH7LuC0qGY{/youtube}

Minikomputer zdolny jest do odtwarzania materiałów w rozdzielczości do 1080p i ma pracować na Androidzie w wersji 4.0 bądź 4.1 z dostępem do Google Play. Cena za wersję z 4 GB wbudowanej pamięci ma wynieść 49 USD, zaś 8 GB wersja to koszt rzędu 79 USD. Dla Favi dostępna ma być dedykowana klawiatura z touchpadem za równowartość 39 USD.

Źródło: chip


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x