favi-smartstick-android-pc 

Coraz częściej słyszy się o małych komputerach, które za niewielką cenę oferują Androida i podstawowe funkcjonalności. Kolejnym takim urządzeniem na rynku zdaje się być Favi SmartStick – przenośny komputer z Androidem… zamknięty w pendrive.

W Favi znajdziemy procesor ARM Cortex A9 o zegarze 1 GHz, 1 GB RAM, slot microSD i łączność WiFi. Urządzenie posiada 2 złącza: USB i HDMI, dzięki którym możemy je podłączyć do monitora lub telewizora – działa ono tylko w ten sposób, będąc wyłącznie zasilanym z portu w urządzeniu trzecim (Favi nie posiada własnej baterii) lub za pomocą zasilacza sieciowego.

 

Minikomputer zdolny jest do odtwarzania materiałów w rozdzielczości do 1080p i ma pracować na Androidzie w wersji 4.0 bądź 4.1 z dostępem do Google Play. Cena za wersję z 4 GB wbudowanej pamięci ma wynieść 49 USD, zaś 8 GB wersja to koszt rzędu 79 USD. Dla Favi dostępna ma być dedykowana klawiatura z touchpadem za równowartość 39 USD.

Źródło: chip

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.