google-hangouts1

 

Świat poniekąd wstrząsnęła wczorajsza informacja dotycząca serii zamachów w Paryżu. Wiele mówi się o przyczynach tej sytuacji, ale niektórzy wolą myśleć o skutkach. Tym samym Facebook, tradycyjnie dla siebie, uruchomił funkcję informującą o bezpieczeństwie danej osoby, a Google postanowiło ułatwić kontakt z bliskimi.

 

Hangouts zapewne jest znany każdemu z Was i z pewnością nie wszyscy polecacie tę aplikację. Niemniej jednak, Amerykanie wyłączyli opłaty za komunikację głosową z francuskimi numerami. Oczywiście, po części, jest to zagranie marketingowe, ale patrząc na ilość akcji prowadzonych w Sieci na rzecz poprawy sytuacji we Francji to można powiedzieć, że nikogo nie dziwi zaangażowanie Google.

 


 

Osobiście spodobał mi się hashtag #PorteOuverte (drzwi otwarte), który informuje gdzie można znaleźć bezpieczne miejsce oraz odpowiednią pomoc. Mimo wszystko, wróćmy do Hangoutsa. Jeśli chcecie zadzwonić do kogoś bliskiego z Francji, musicie skorzystać z następującej aplikacji: Klik! Jest ona oczywiście dostępna za darmo.

 

Dzisiaj z pewnością wszystkie oczy zwrócone są w stronę Paryża i okolic. W takim razie jaka akcja społeczna mająca na celu wspomóc Francuzów Wam najbardziej się spodobała?

 

 

źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.