Poważna luka w Androidzie, o której pisaliśmy w poprzednim poście, została załatana. Aktualizacja, dla wszystkich posiadaczy T-mobile G1, odbyła sie automatycznie. Google oznajmiło, że ostatni update nie rozwiązał wszystkich problemów, ale załatał największe dziury, w tym umożliwiające zainstalowanie exploita, poprzez odpowiednio spreparowaną stronę, przez który można przejąć kontrolę nad dialerem telefonu.
Niebawem ma pojawić się kolejny update, rozwiązujący mniejsze problemy, jak nieuprawniony dostęp do cookies’ów i zapamiętanych przez przeglądarkę haseł.
Łatkę można też zainstalować ręcznie. Nowa wersja firmware’u RC29 będzie instalowana automatycznie na wszystkich telefonach, również na tych z przedostatnim upgrade’m – RC28.

Najbardziej popularna aplikacja dostępna poprzez Android Market to Pac-Man, który osiągnął przedział 50,000-250,000 ściągnięć. Pac-Man może też poszczycić się największą liczbą komentarzy – 2100.
Na blogach zaczęły krążyć informacje, że dostęp do aplikacji w Android Market jest zależny od regionu – niektóre gry i programy mogą być przeznaczone tylko na jakiś konkretny rynek, na przykład Amerykański. Czy to jest prawda i jak to wygląda w praktyce dowiemy się za parę tygodni, kiedy Android zawita na nasz kontynent.
W Markecie zadebiutował AndroidBoy, emulator Game Boy’a i Game Boy’a Color (1998) dla Platfrmy Android.

Temat do dyskusji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).